tanıtım filmi çekimi

BİLİM VE İNSAN VAKFI’NDAN GENÇLERİN İSTİHDAM PROJESİ

21.10.2023

BİLİM VE İNSAN VAKFI'NDAN GENÇLERİN İSTİHDAM PROJESİ

Maddi imkanı olmayan çocuklara ve gençlere, eğitim, barınma ve beslenme imkanı sağlamaktan bağımlılıkla mücadeleye, Eğitim Merkezleri açmaktan Matematik ve Bilgisayar Olimpiyatları eğitimlerine kadar bir çok alanda yararlı projelere imza atan Bilim ve İnsan Vakfı; Avrupa Birliği Projeleriyle de göz dolduruyor.
Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, Proje Koordinatörlüğü'nü Bilim ve İnsan Vakfı'nın yaptığı "Eğitim, İstihdam ve Gençlik"  başlıklı Digi4You projesinin 3. ulusötesi proje toplantısı Viyana'da gerçekleştirildi.
Bilim ve İnsan Vakfı Projeler Grubu Başkanı Zeynel Abidin Tokuoğlu; "Digi4You projesiyle; herhangi bir işte çalışmayan aynı zamanda herhangi bir eğitim ve öğretim faaliyeti içerisinde yer almayan gençlerin; bilişim teknolojisi araçlarını kullanma yanında kişisel becerilerini de geliştirmeyi sağlayarak istihdam edilebilirliklerini artırmayı amaçladıklarını" ifade etti.
"Eğitimde ve İstihdamda yer almayan gençlerin istihdamına yönelik çok geniş kapsamlı bir müfredat hazırladıklarını" belirten Tokuoğlu aynı zamanda gençlik çalışanları için de rehber kitap hazırladıkları vurgusunu yaptı.

Toplantıya ev sahipliği yapan Avusturya Eğitim ve Sosyal İnovasyon Merkezi ESICA Başkanı Malcolm Birley "Gençlere, emeklilere ve daha ileri eğitime ihtiyaç duyan herkese, daha iyi bir yaşama yönlendirmek için yardım etmekteyiz" dedi 
İspanya Indepcie'den Proje Yöneticisi Oscar Gonzalez Fernandez, İtalya Euronet'ten Proje Yöneticisi Luigi Vitelli, ve Avusturya Esica'dan Proje Yöneticisi Maria Francesca Mele ve Türkiye'den Bilim ve İnsan Vakfın'dan projeler grubu heyetinin katıldığı toplantıda "Gençlerin bilişim teknolojisi araçlarını kullanma, kişisel ve dijital becerilerini geliştirme kapsamında hazırlanmış olan çevrimiçi öğrenme platformu ve çoğaltıcı etkinlikler de konuşulan konular arasında yer aldı.

Digi4You'nun 3. ulusötesi proje toplantısının kapanış konuşmasını yapan Zeynel Abidin Tokuoğlu; "İş hayatında ve Eğitimde olmayan gençler yanında özellikle Üniversiteli gençlerin de okulları bittiğinde kendilerini dijital platformlarda en doğru bir biçimde ifade etmelerinin yolu olan; dijital kimliklerini şimdiden doğru olarak hazırlama, dijital portföy oluşturma, mesleki yeterliliklerini artırma,  ilgi çekici sunumlar ve diğer profesyonellerle bağlantı kurma yetenekleri yanında daha bir çok kişisel ve dijital becerileri kazanabilmek için projenin web sayfası www.digi4you.eu 'dan Training Course (Eğitim Kursları) başlığından üye olmaları ve  kursları tamamlamaları sonunda sertifika almalarının dijital becerilerinin akreditasyonu için çok önemli olacağını..." ifade ederek sözlerini "Proje kapsamında sürekli destekleri ile yanımızda olan Türkiye Ulusal Ajansı'na teşekkür ederiz." cümleleriyle bitirdi.

Diğer Haberler